USD
USD US dollar EUR Euro GBP Britisk pund AUD Australsk dollar CAD Canadisk dollar BRL Brasiliansk real CNY Kinesiske yuan CZK Tjekkiske koruna DKK Dansk krone HKD Hong Kong dollar ILS Nye israelske shekel JPY Japanske yen MYR Malaysisk ringgit NZD Newzealandsk dollar NOK Norsk krone PLN Polske zloty RON Rumænske lei RUB Russisk rubel SAR Saudi riyal SGD Singapore dollar ZAR Sydafrikanske rand KRW Sydkoreanske won SEK Svensk krone CHF Schweizerfranc TRY Tyrkisk lira UAH Ukrainsk hryvnia ARS Argentina, Peso THB Thailandsk baht
العربية 简体中文 Čeština Dansk Quinta Real Acapulco Acapulco Quinta Real Acapulco Acapulco Quinta Real Acapulco Acapulco Français Ελληνικά עברית Quinta Real Acapulco Acapulco 日本語 한국어 Magyar Nederlands Polski Quinta Real Acapulco Acapulco Português Русский Svenska Türkçe
  • Kontakter

Quinta Real Acapulco Hotel

Avanceret Booking
2026-06-30
2026-07-01

Maksimal periode for booking er 30 dage. Indsæt venligst alternative datoer.

100

Quinta Real Acapulco Hotel 5*

 Internetadgang

Gratis internetadgang

 24-timers service

24-timers Reception

 Swimmingpool

Udendørs pool

 Fitness/Motionscenter

Fitnesscenter

 Spa og afslapning

Jacuzzi

 Mad/Drikke

Restaurant

Bar/ Lounge område

 Mødefaciliteter

Businesscenter

 Røgfrit/Ikke-ryger

Ikke-ryger hotel

 Børnevenlig

Tremmesenge/vugger


Det 5-stjernet Quinta Real Acapulco Hotel ligger i et turistområde af Acapulco samt har en swimmingpool og WiFi i offentlige områder. Hotellet er ideel beliggende i Acapulco Diamante område tæt på Punta Diamante som har 50 værelser.

Indkvarteringsstedet tilbyder prestigefyldt beliggenhed inden for 20 minutters tur fra Playa Majahua. Omkring 5 minutters kørsel herfra vil gæster nå til Playa. Haverne er alle i nærheden.

Værelserne er udstyret med en balkon, en personlig værdiboks og en minibar samt separat toilet og en bruser på badeværelset.

En kontinental serveret hver morgen. Der er også en lobby bar. Restaurante Tabachin er et perfekt sted til at nyde et måltid fra moderne køkken, beliggende inden for 25 minutters gåtur fra stedet.

  • Lokale seværdigheder
  • Galería Las Brisas
    1602 km
  • Cocodrilario
    874 km
  • Playa
    1184 km
  • Playa Diamante Princess Acapulco Fairmont
    1752 km
  • Revolcadero
    360 km
  • Punta Diamante
    69 km
  • Turtle Dunes
    1386 km
  • Turtle Dunes Country Club
    1501 km
  • Blu Lobby Bar
    1323 km
  • Taxi Seguro Acapulco
    1818 km
  • Lufthavne
  • Acapulco Lufthavn
    11 km

På hotellet

General

  • Ikke-ryger hotel
  • Gratis internetadgang
  • Parkering
  • Sikkerhedspengeskab
  • 24-timers Reception
  • Handicapværelser/ faciliteter
  • Adgang til kørestol
  • Elevator
  • Valutaveksling
  • ATM/Hæveautomat

Måltider og drinks

  • Kontinental morgenmad
  • Restaurant
  • Bar/ Lounge område
  • Udendørs spiseområde
  • Morgenbuffet

Aktiviteter og afslapning

  • Udendørs pool
  • Jacuzzi
  • Fitnesscenter

Services

  • Room Service
  • Vaskeri
  • Lægeservice
  • Butikker/Handelsservices
  • Businesscenter

På værelset

  • Klimaanlæg
  • Pengeskab på værelset
  • Minibar
  • Dagligstue
  • Strygeservice
  • Fladskærms TV
  • AM/FM vækkeur
  • Tremmesenge/vugger
  • Babysitting/ børnepasning

Vigtig meddelelse

Indtjekning: fra 15:00 indtil 23:59
Udtjekning: indtil 12:00
  • Information om ekstra senge
  • Der tilbydes ikke ekstra senge på værelset.
  • Der tilbydes ikke børnesenge på værelset.

Ofte stillede spørgsmål

  • Hvor er den nærmeste lufthavn til det Quinta Real Acapulco Hotel?

    Acapulco lufthavn og det Quinta Real Acapulco Hotel er adskilt af 5 km afstand.
  • Er der parkeringsplads ved det 5-stjernede Quinta Real Acapulco Hotel?

    Det 5-stjernede Quinta Real Acapulco Hotel har en gratis privat parkeringsplads på stedet gratis.
  • 🕗

    Hvornår er udtjekning i et Quinta Real Acapulco Hotel?

    Kunder skal tjekke ud fra et Quinta Real Acapulco Hotel ved 12:00.
  • 💵

    Hvor meget koster det at reservere et værelse i Quinta Real Acapulco Hotel?

    Den gennemsnitlige pris for et værelse på Quinta Real Acapulco Hotel er 122$ For specifikke oplysninger bedes du kontakte hotellets personale.
  • 🚪

    Hvilke værelsestyper er tilgængelige i hotellet?

    Hotellet tilbyder Suite master med en kingsize-seng, Suite Presidential og Suite governor med en kingsize-seng at vælge imellem.
  • Tilbyder det Quinta Real Acapulco Hotel overnatning til handicappede?

    Ja, det Quinta Real Acapulco Hotel har værelser med handicapfaciliteter og kørestols adgang. For specifikke forespørgsler anbefaler vi, at du ringer i forvejen for at bekræfte.
  • Hvilken slags swimmingpool tilbyder hotellet?

    Der er en swimmingpool på hotellet.

Detaljer & Priser



Indsæt venligst datoerne for dit ophold for at tjekke tilgængelighed.

Galleri

Anmeldelse

Detaljer om opholdet

Din bedømmelse

Forfærdeligt Meget godt

Kontakt os



Avanceret Booking
2026-06-30
2026-07-01

Maksimal periode for booking er 30 dage. Indsæt venligst alternative datoer.

Tak, fordi du abonnerer
Luk
Juridiske
  • Fortrolighedspolitik
Selskab
Quinta Real Acapulco Hotel, Mexico

Paseo De La Quinta 6, Fracc. Real Diamante, Acapulco, Mexico

Bliv opdateret

Ved at abonnere på vores nyhedsbrev, bliver du en af de første til at få vores seneste nyheder og kampagner.

Online hotel reservationer

Kontakter

2026 © allacapulcohotels.com

All rights reserved